11018134_836891776385409_6880574439180913309_n

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Opublikowano: 29 kwietnia 2015

Spośród wszystkich rudzkich szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy trzecie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację szkoły – dziękujemy gimnazjalistom, którzy oddali na nas swoje głosy.


Podwórko NIVEA

Opublikowano: 8 kwietnia 2015

Dwie lokalizacje z terenu Rudy Śląskiej biorą udział w konkursie \\\\\\\\”Podwórko NIVEA\\\\\\\\”, w ramach którego internauci głosują na miejsca przeznaczone pod budowę placów zabaw. NIVEA zasponsoruje czterdzieści placów zabaw.

Każda osoba może zagłosować jeden raz dziennie, z jednego adresu email. Głosować można poprzez stronę www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko .Pierwsza tura głosowania potrwa do końca kwietnia, druga zaś będzie trwała przez cały maj.

Do konkursu zgłoszono lokalizację przy ul. Tunkla 147 w Kochłowicach oraz lokalizację przy ul. Chrobrego w Bykowinie.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta


mannequin-312526_640

Otwieramy nowy kierunek!

Opublikowano: 5 lutego 2015

Technik technologii odzieży- nowy kierunek już od września!

Interesujesz się modą, lubisz przeglądać czasopisma, aby popatrzeć na odzieżowe nowości, doradzasz koleżance lub koledze, jaki strój wybrać – pomyśl o przyjściu do Świata Mody.

Dla Ciebie jest nasz nowy kierunek!

Uczeń profilu zdobędzie wiedzę i umiejętności zawodowe z zakresu szeroko rozumianej branży tekstylnej. Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę do kontynuowania kształcenia w zawodzie projektant mody, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog.


Nasza szkoła znowu w czołówce w rankingu „Perspektyw” 2015

Opublikowano: 15 stycznia 2015

Zobaczcie sami, jesteśmy w czołówce w Rudzie Śląskiej.

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1984&catid=156&Itemid=322

Joanna Berdzik – wiceminister edukacji narodowej wzięła dzisiaj udział u uroczystej gali finałowej XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015.

Zwycięzcą tegorocznej edycji zostało XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. W kategorii technikum wygrało Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła także cztery ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny 2015 w grupie liceów, Ranking Maturalny 2015 w grupie techników, Ranking Olimpijski 2015, oraz Ranking Zawodowy 2015 w grupie techników.

I tak w rankingu maturalnym wśród liceów najlepsze jest LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie W rankingu maturalnym wśród techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. W rankingu olimpijskim na pierwszym miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie. Ranking zawodowy w kategorii techników wygrało Technikum Terenów Zieleni w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie.

Kapituła Rankingu, w skład której weszli przedstawiciele uczelni, okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i komitetów głównych olimpiad, obradująca pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Podrankingi wojewódzkie liceów i techników zamieszczone są na stronach: www.licea.perspektywy.pl oraz www.technika.perspektywy.pl.


18674

Wesołych Świąt

Opublikowano: 19 grudnia 2014

Życzymy wszystkim naszym Uczniom i  ich Rodzinom,

aby spełniły się  świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku !

Dyrekcja i Grono Nauczycielskie


Zajęcia dla Rodziców i Opiekunów

Opublikowano: 22 października 2014

Szanowni Państwo,

Prosimy o zapoznanie się z ofertą darmowych zajęć edukacyjnych jaką chcielibyśmy zaproponować Rodzicom, Opiekunom oraz członkom rodzin uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im.J.Markowej w Rudzie Śląskiej.

Zapraszamy Państwa na spotkanie w zakresie

nauki języka angielskiego

oraz

zajęć informatycznych

Spotkania będą odbywały się cyklicznie ( we wtorki), w godzinach popołudniowych na terenie naszej szkoły. Czekamy na Państwa zgłoszenia do 30.10.2014r.

Zainteresowanych prosimy o kontakt (LIBRUS)

-nauczyciel języka angielskiego- mgr Sebastian Królewicz

-nauczyciel informatyki- mgr inż. Tomasz Roszczyk

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dyrekcja ZSP nr 5


Podziękowanie za zaangażowanie w głosowaniu na nasz projekt.

Opublikowano: 3 października 2014

Pragniemy wszystkim podziękować za  oddanie głosu na projekt ” Wymiany nawierzchni parkietu na Hali Sportowej w ZSP nr 5″.

Projekt wymiany parkietu został zgłoszony do obywatelskiego na 2015r. W wyniku głosowania mieszkańców uzyskał on 321 głosów. Duża liczba uzyskanych głosów skutkuje tym, że będzie on realizowany już w przyszłym roku, o czym poinformowała nas Pani Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic.  Jest to druga edycja budżetu obywatelskiego w naszym Mieście i cieszy się  dużą popularnością. Pani Prezydent przekazała  na ręce autorki projektu, Pani Agnieszki Topolskiej  podziękowania za zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej oraz ideę budżetu obywatelskiego.

 

 


Święto Języków Obcych-Konkurs

Opublikowano: 26 września 2014

Z okazji  święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, zapraszam wszystkich, aby rozpoczęli intensywne przygotowania do WIELKICH DNI JĘZYKÓW OBCYCH (6 -10 X) organizowanych w naszej szkole.

A oto grafik wydarzeń:
do 6 października przygotowujemy plakaty na brystolu dotyczące Niemiec lub Wielkiej Brytanii. Znani ludzie, opis stolicy, zespoły piłkarskie, Oktoberfest, samochody, zespoły muzyczne itp Tu liczy się wasz pomysł!!!
Pamiętaj plakat ma nas ZAINTERESOWAĆ bez nuuuudnych dłuuuuugich tekstów, ma być kolorowo i ciekawie!!!

Dla chętnych będą testy językowe i testy z wiedzy o stolicach. Punkty i nagrody już czekają na zwycięzców!

Będziemy ubierać się w kolory flag Niemiec i W. Brytanii. Za odpowiedni strój = zwolnienie z odpowiedzi ustnej.

Całą resztę zdradzimy w późniejszym czasie. Wypatrujcie więc  informacji na Librusie i plakatach, które już niedługo się pojawią.

Więcej informacji u pani McKnight ,pana Królewicza i pani Nowrot.


Witamy w nowym roku szkolnym

Opublikowano: 1 września 2014

Przywitaliśmy dzisiaj nowy rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie on obfity w sukcesy i tego Wam drodzy uczniowie życzymy. Szczególnie witamy naszych nowych uczniów, mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni ze swojego wyboru. Powodzenia!

Dyrekcja

Grono Nauczycielskie

_MG_0004    _MG_0001