Chcesz zostać animatorem czasu wolnego PRZYJDZ DO NAS NA TURYSTYKĘ

Opublikowano: 29 maja 2014

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyło się szkolenie, dzięki któremu młodzież może pracować jako animator czasu wolnego w hotelach na całym świecie.

Animator to osoba,która organizuje czas wolny gościom…i przy tym co najważniejsze wspaniale się bawi i wypoczywa.

Szkolenie prowadziła firma Stageman, będąca liderem animacji czasu wolnego w Europie. Szkolenie obejmowało zajęcia teoretyczno-praktyczne z zakresu:

- ogólnej wiedzy na temat animacji

- dziennych  i wieczornych zajęć animacyjnych

- autoprezentacji i promocji w animacji .

DSC05361  DSC05362

Uwaga konkurs

Opublikowano: 6 maja 2014

Zagłosuj na Rudę Śląską w konkursie Najmilsze Miasto w Polsce!

Tylko powszechna mobilizacja oraz wspólne działanie wszystkich mieszkańców pomogą wygrać Rudzie Śląskiej w konkursie na Najmilsze Miasto w Polsce! Tylko od jej mieszkańców  zależy, czy tak się stanie! Dlatego zachęcamy WSZYSTKICH rudzian do wzięcia udziału w głosowaniu, które polega na zalogowaniu się na fioletowej stronie Milki – www.fioletowastrona.pl.

Akcja już się rozpoczęła i potrwa do 24 maja, więc nie traćmy czasu, tylko przytulajmy! Możemy przytulić się wzajemnie, a także naszą Rudę Śląską. Pamiętajmy, że przytulenie to najpiękniejszy gest życzliwości, który ma ogromną moc.

www.rudaslaska.plmilka

Młodzieżowe obchody Dnia Flagi

Opublikowano: 25 kwietnia 2014

Urząd Miasta Ruda Śląska  zaprasza:

Przemarsz pocztów sztandarowych, zdjęcie żywej flagi, mecz biało-czerwonych, konkursy, quizy i wiele innych atrakcji przygotowała rudzka Młodzieżowa Rada Miasta by uczcić Święto Flagi. – Chcemy w ten sposób uczyć szacunku do symboli narodowych – podkreśla Aleksandra Kusiak, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Rudzie Śląskiej.

czytaj więcej:    info_święto_flagi

Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

Opublikowano: 16 kwietnia 2014

W dniu 2 kwietnia 2014r. w naszej szkole został zorganizowany po raz ósmy Szkolny Dzień Promocji Zdrowia, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. W ramach imprezy młodzież brała udział w następujących warsztatach i prelekcjach:

,, Profilaktyka chorób nowotworowych” – prowadzący Prof. dr hab. n. med. Brunon Zemła – Kierownik Zakładu Epidemiologii Nowotworów Centrum Onkologii – Instytut im Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

„Profilaktyka drogą do zdrowego uśmiechu” – prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu.

„Masaż rytmiczny-relaksacyjny” – prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego
w Zabrzu.

Udzielanie pierwszej pomocy  - prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego
w Zabrzu.

Spirometria – badanie czynnościowe układu oddechowego

•„ Promocja zdrowia i urody” – prowadzące – przedstawicielki firmy kosmetycznej ,,Oriflame”.

,,Choroba alkoholowa i FAS” –  pani Weronika Niesłony -przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Oprócz wymienionych powyżej zajęć odbyły się imprezy towarzyszące:

finał II edycji konkursu plastycznego nt. zdrowego stylu życia, zorganizowany przez panią Aleksandrę Roszczyk i panią Iwonę Szydlik.

• finał Mistrzostw Szkoły w Siatkówce zorganizowany przez pana Piotra Topolskiego i pana Sylwestra Jaszczyka.

W ramach imprezy wszyscy uczniowie zostali poczęstowani sokami owocowymi.

Organizatorami Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia były: pani pedagog Iwona Majda-Masłowska i pani psycholog Ewa Kułak, które dziękują wszystkim uczniom za kulturalne zachowanie, aktywny udział w zajęciach i pomoc w organizacji imprezy.

IMG_1169  IMG_1168

Dzień otwarty

Opublikowano: 31 marca 2014

Zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY”, który odbędzie się 7 kwietnia 2014 roku (poniedziałek) w godzinach; 9.40-13.55. W tym dniu będzie możliwość oglądania klasopracowni, udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych:

technik architektury krajobrazu  9.40-10.25, 10.40-11.25

technik geodeta   1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik ochrony środowiska  1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik cyfrowych procesów graficznych 1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik obsługi turystycznej  12.20-13.05, 13.10-13.55

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów.

NAJLEPSI W POLSCE !!!

Opublikowano: 20 stycznia 2014

W dniu 17.01.2014r. z inicjatywy i w ramach współpracy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbył się II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce połączony z Dniami Otwartymi Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką.

W konkursie uczestniczyło 106 uczestników z 30 szkół z całej Polski. Najlepszą okazała się nasza uczennica z klasy 3 c SYLWIA ZDEBEL, zdobywając główne nagrody: statuetkę, dyplom, 2-tygodniowy bezpłatny staż w Hotelu Park Hotel Diament, bezpłatny wyjazd na największe targi turystyczne na świecie ITB do Berlina, abonament do serwisu  hotelinfo24.pl na 12 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Natomiast KAROLINA KOTARBA z klasy 4c zajęła trzecie miejsce! W nagrodę otrzymała statuetkę, dyplom, bon na 75zł do wykorzystania w internetowym sklepie koszykarza, abonament do serwisu hotelinfo24.pl na 6 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Oprócz laureatek szkołę reprezentowali także : KAROLINA KOZŁOWSKA i PATRYK JANOTA z kl. 4c oraz EWELINA PLASKOTA z kl.3c . Do konkursu przygotowała uczniów pani Dorota Krężel.

W rywalizacji zespołowej nasza szkoła zajęła PIERWSZE MIEJSCE ! Gratulujemy!

Inne  konkursy czekają! Spróbuj i TY!

Chcesz wiedzieć więcej?  http://www.kwot.awf.katowice.pl/index.php/7-newsy/12-2-edycja-konkursu-17-01-2

Ogólnopolski Ranking Techników 2013

Opublikowano: 15 stycznia 2014

W Ogólnopolskim Rankingu Techników 2013 nasza szkoła zajęła 1-sze miejsce w Rudzie Śląskiej, więcej na ten temat czytaj w Aktualnościach.