Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Opublikowano: 29 kwietnia 2015

Spośród wszystkich rudzkich szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy trzecie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację szkoły - dziękujemy gimnazjalistom, którzy oddali na nas swoje głosy.

Podwórko NIVEA

Opublikowano: 8 kwietnia 2015

Dwie lokalizacje z terenu Rudy Śląskiej biorą udział w konkursie \\\\\\\\"Podwórko NIVEA\\\\\\\\", w ramach którego internauci głosują na miejsca przeznaczone pod budowę placów zabaw. NIVEA zasponsoruje czterdzieści placów zabaw.

Każda osoba może zagłosować jeden raz dziennie, z jednego adresu email. Głosować można poprzez stronę www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko .Pierwsza tura głosowania potrwa do końca kwietnia, druga zaś będzie trwała przez cały maj.

Do konkursu zgłoszono lokalizację przy ul. Tunkla 147 w Kochłowicach oraz lokalizację przy ul. Chrobrego w Bykowinie.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta

mannequin-312526_640

Otwieramy nowy kierunek!

Opublikowano: 5 lutego 2015

Technik technologii odzieży- nowy kierunek już od września!

Interesujesz się modą, lubisz przeglądać czasopisma, aby popatrzeć na odzieżowe nowości, doradzasz koleżance lub koledze, jaki strój wybrać – pomyśl o przyjściu do Świata Mody.

Dla Ciebie jest nasz nowy kierunek!

Uczeń profilu zdobędzie wiedzę i umiejętności zawodowe z zakresu szeroko rozumianej branży tekstylnej. Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę do kontynuowania kształcenia w zawodzie projektant mody, stylista, organizator pokazów mody, konstruktor odzieży, technolog.

Nasza szkoła znowu w czołówce w rankingu „Perspektyw” 2015

Opublikowano: 15 stycznia 2015

Zobaczcie sami, jesteśmy w czołówce w Rudzie Śląskiej.

Joanna Berdzik – wiceminister edukacji narodowej wzięła dzisiaj udział u uroczystej gali finałowej XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015.

Zwycięzcą tegorocznej edycji zostało XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. W kategorii technikum wygrało Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła także cztery ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny 2015 w grupie liceów, Ranking Maturalny 2015 w grupie techników, Ranking Olimpijski 2015, oraz Ranking Zawodowy 2015 w grupie techników.

I tak w rankingu maturalnym wśród liceów najlepsze jest LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie W rankingu maturalnym wśród techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie. W rankingu olimpijskim na pierwszym miejscu znalazło się V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie. Ranking zawodowy w kategorii techników wygrało Technikum Terenów Zieleni w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie.

Kapituła Rankingu, w skład której weszli przedstawiciele uczelni, okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i komitetów głównych olimpiad, obradująca pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Łaszczyka, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych i międzynarodowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ok. 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.perspektywy.pl.

Podrankingi wojewódzkie liceów i techników zamieszczone są na stronach: www.licea.perspektywy.pl oraz www.technika.perspektywy.pl.

Wesołych Świąt

Opublikowano: 19 grudnia 2014

Życzymy wszystkim naszym Uczniom i  ich Rodzinom,

aby spełniły się  świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku !

Dyrekcja i Grono Nauczycielskie

Zajęcia dla Rodziców i Opiekunów

Opublikowano: 22 października 2014

Szanowni Państwo,

Prosimy o zapoznanie się z ofertą darmowych zajęć edukacyjnych jaką chcielibyśmy zaproponować Rodzicom, Opiekunom oraz członkom rodzin uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im.J.Markowej w Rudzie Śląskiej.

Zapraszamy Państwa na spotkanie w zakresie

nauki języka angielskiego

zajęć informatycznych

Spotkania będą odbywały się cyklicznie ( we wtorki), w godzinach popołudniowych na terenie naszej szkoły. Czekamy na Państwa zgłoszenia do 30.10.2014r.

Zainteresowanych prosimy o kontakt (LIBRUS)

-nauczyciel języka angielskiego- mgr Sebastian Królewicz

-nauczyciel informatyki- mgr inż. Tomasz Roszczyk

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dyrekcja ZSP nr 5

Podziękowanie za zaangażowanie w głosowaniu na nasz projekt.

Opublikowano: 3 października 2014

Pragniemy wszystkim podziękować za  oddanie głosu na projekt ” Wymiany nawierzchni parkietu na Hali Sportowej w ZSP nr 5″.

Projekt wymiany parkietu został zgłoszony do obywatelskiego na 2015r. W wyniku głosowania mieszkańców uzyskał on 321 głosów. Duża liczba uzyskanych głosów skutkuje tym, że będzie on realizowany już w przyszłym roku, o czym poinformowała nas Pani Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic.  Jest to druga edycja budżetu obywatelskiego w naszym Mieście i cieszy się  dużą popularnością. Pani Prezydent przekazała  na ręce autorki projektu, Pani Agnieszki Topolskiej  podziękowania za zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej oraz ideę budżetu obywatelskiego.