Witamy w nowym roku szkolnym

Opublikowano: 1 września 2014

Przywitaliśmy dzisiaj nowy rok szkolny, mamy nadzieję, że będzie on obfity w sukcesy i tego Wam drodzy uczniowie życzymy. Szczególnie witamy naszych nowych uczniów, mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni ze swojego wyboru. Powodzenia!

Dyrekcja

Grono Nauczycielskie

_MG_0004    _MG_0001

 

 

 


Głosuj na projekt dla naszej szkoły od 21.08-10.09

Opublikowano: 27 sierpnia 2014

Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej, który ukończył 16 rok życia. Każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej uprawniony do głosowania ma prawo do oddania 1 głosu na jeden projekt. Głosowanie przeprowadza się w Urzędzie Miasta Ruda Śląska oraz w wyznaczonych punktach do głosowania znajdujących się poniżej. Oddanie głosu następuje poprzez wrzucenie karty do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i złożeniu podpisu potwierdzającego oddanie głosu lub poprzez przesłanie skanu wypełnionej i podpisanej karty do głosowania drogą elektroniczną na adres: urzad@ruda-sl.pl, wraz z podaniem imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i numeru PESEL. Głosowanie odbywa się poprzez wpisanie w karcie do głosowanie numeru projektu, tytułu projektu oraz jego lokalizację. W każdym z punktów do głosowania udostępnia się pełne opisy wszystkich projektów.

Glosuj na zadanie o charakterze lokalnym.

Nazwa zadania: Wymiana nawierzchni parkietu na Hali Sportowej przy ul.Gen.Hallera 14

Lokalizacja: Hala Sportowa przy ul.Gen.Hallera 14,Nowy Bytom

Opis:demontaż zniszczonego parkietu i montaż nowego parkietu lub podłogi o nawierzchni poliuretanowej.

 

Wykaz punktów do głosowania:

a) Biblioteka Centralna (Wirek), ul. Dąbrowskiego 18
b) Filia nr 1 (Ruda), ul. Fiołków 10b
c) Filia Nr 4 (Nowy Bytom), ul. Niedurnego 69
d) Filia Nr 6 (Bielszowice), ul. Kokota 166 (Dom Kultury)
e) Filia Nr 8 (Halemba), Kaczmarka 38
f) Filia Nr 13 (Godula), Joanny 20/8
g) Filia Nr 14 (Orzegów), ul. Zielińskiego 8
h) Filia Nr 15 (Kochłowice), ul. Brzozowa 4
i) Filia Nr 16 (Ruda), ul. Wolności 20
j) Filia Nr 17 (Wirek), ul. Osiedlowa 1
k) Filia Nr 18 (Halemba), ul. 1 Maja 32
l) Filia Nr 21 (Bykowina), ul. Grzegorzka 8
m) CentrumInicjatyw Społecznych (Bykowina), ul. 11 Listopada 15a
n) Zespół Szkół Nr 1 (Chebzie), ul. Niedurnego 25
o) Biuro Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (Nowy Bytom), pl. Jana Pawła II 6

rsz1213

NOWY ROK SZKOLNY

Opublikowano: 27 sierpnia 2014

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września w budynku szkoły o godzinie 9.00  klasy II,III,IV  i 10.00 klasy I.


DSC05360

Chcesz zostać animatorem czasu wolnego PRZYJDZ DO NAS NA TURYSTYKĘ

Opublikowano: 29 maja 2014

W tym roku szkolnym w naszej szkole odbyło się szkolenie, dzięki któremu młodzież może pracować jako animator czasu wolnego w hotelach na całym świecie.

Animator to osoba,która organizuje czas wolny gościom…i przy tym co najważniejsze wspaniale się bawi i wypoczywa.

Szkolenie prowadziła firma Stageman, będąca liderem animacji czasu wolnego w Europie. Szkolenie obejmowało zajęcia teoretyczno-praktyczne z zakresu:

- ogólnej wiedzy na temat animacji

- dziennych  i wieczornych zajęć animacyjnych

- autoprezentacji i promocji w animacji .

DSC05361  DSC05362


Uwaga konkurs

Opublikowano: 6 maja 2014

Zagłosuj na Rudę Śląską w konkursie Najmilsze Miasto w Polsce!

 

Tylko powszechna mobilizacja oraz wspólne działanie wszystkich mieszkańców pomogą wygrać Rudzie Śląskiej w konkursie na Najmilsze Miasto w Polsce! Tylko od jej mieszkańców  zależy, czy tak się stanie! Dlatego zachęcamy WSZYSTKICH rudzian do wzięcia udziału w głosowaniu, które polega na zalogowaniu się na fioletowej stronie Milki – www.fioletowastrona.pl.

Akcja już się rozpoczęła i potrwa do 24 maja, więc nie traćmy czasu, tylko przytulajmy! Możemy przytulić się wzajemnie, a także naszą Rudę Śląską. Pamiętajmy, że przytulenie to najpiękniejszy gest życzliwości, który ma ogromną moc.

www.rudaslaska.plmilka


Młodzieżowe obchody Dnia Flagi

Opublikowano: 25 kwietnia 2014

 

Urząd Miasta Ruda Śląska  zaprasza:

Przemarsz pocztów sztandarowych, zdjęcie żywej flagi, mecz biało-czerwonych, konkursy, quizy i wiele innych atrakcji przygotowała rudzka Młodzieżowa Rada Miasta by uczcić Święto Flagi. – Chcemy w ten sposób uczyć szacunku do symboli narodowych – podkreśla Aleksandra Kusiak, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Rudzie Śląskiej.

czytaj więcej:    info_święto_flagi


IMG_1173

Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

Opublikowano: 16 kwietnia 2014

W dniu 2 kwietnia 2014r. w naszej szkole został zorganizowany po raz ósmy Szkolny Dzień Promocji Zdrowia, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna. W ramach imprezy młodzież brała udział w następujących warsztatach i prelekcjach:

  ,, Profilaktyka chorób nowotworowych” – prowadzący Prof. dr hab. n. med. Brunon Zemła – Kierownik Zakładu Epidemiologii Nowotworów Centrum Onkologii – Instytut im Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

  „Profilaktyka drogą do zdrowego uśmiechu” – prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego w Zabrzu.

  „Masaż rytmiczny-relaksacyjny” – prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego 
w Zabrzu.

  Udzielanie pierwszej pomocy  - prowadzące przedstawiciele Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego im. prof. Antoniego Cieszyńskiego 
w Zabrzu.

  Spirometria – badanie czynnościowe układu oddechowego

 •„ Promocja zdrowia i urody” – prowadzące – przedstawicielki firmy kosmetycznej ,,Oriflame”.

  ,,Choroba alkoholowa i FAS” –  pani Weronika Niesłony -przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Oprócz wymienionych powyżej zajęć odbyły się imprezy towarzyszące:

  finał II edycji konkursu plastycznego nt. zdrowego stylu życia, zorganizowany przez panią Aleksandrę Roszczyk i panią Iwonę Szydlik.

• finał Mistrzostw Szkoły w Siatkówce zorganizowany przez pana Piotra Topolskiego i pana Sylwestra Jaszczyka.

W ramach imprezy wszyscy uczniowie zostali poczęstowani sokami owocowymi.

Organizatorami Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia były: pani pedagog Iwona Majda-Masłowska i pani psycholog Ewa Kułak, które dziękują wszystkim uczniom za kulturalne zachowanie, aktywny udział w zajęciach i pomoc w organizacji imprezy.

IMG_1169  IMG_1168


Dzień otwarty

Opublikowano: 31 marca 2014

Zapraszamy na „DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY”, który odbędzie się 7 kwietnia 2014 roku (poniedziałek) w godzinach; 9.40-13.55. W tym dniu będzie możliwość oglądania klasopracowni, udział w zajęciach z przedmiotów zawodowych:

technik architektury krajobrazu  9.40-10.25, 10.40-11.25

technik geodeta   1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik ochrony środowiska  1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik cyfrowych procesów graficznych 1 1.30-12.15, 12.20-13.05

technik obsługi turystycznej  12.20-13.05, 13.10-13.55

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów.

 

 

 


DSC04741

NAJLEPSI W POLSCE !!!

Opublikowano: 20 stycznia 2014

W dniu 17.01.2014r. z inicjatywy i w ramach współpracy Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi odbył się II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce połączony z Dniami Otwartymi Wydziału Zarządzania Sportem i Turystyką.

W konkursie uczestniczyło 106 uczestników z 30 szkół z całej Polski. Najlepszą okazała się nasza uczennica z klasy 3 c SYLWIA ZDEBEL, zdobywając główne nagrody: statuetkę, dyplom, 2-tygodniowy bezpłatny staż w Hotelu Park Hotel Diament, bezpłatny wyjazd na największe targi turystyczne na świecie ITB do Berlina, abonament do serwisu  hotelinfo24.pl na 12 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Natomiast KAROLINA KOTARBA z klasy 4c zajęła trzecie miejsce! W nagrodę otrzymała statuetkę, dyplom, bon na 75zł do wykorzystania w internetowym sklepie koszykarza, abonament do serwisu hotelinfo24.pl na 6 miesięcy oraz plecak firmy 4F. Oprócz laureatek szkołę reprezentowali także : KAROLINA KOZŁOWSKA i PATRYK JANOTA z kl. 4c oraz EWELINA PLASKOTA z kl.3c . Do konkursu przygotowała uczniów pani Dorota Krężel.

W rywalizacji zespołowej nasza szkoła zajęła PIERWSZE MIEJSCE ! Gratulujemy!

Inne  konkursy czekają! Spróbuj i TY!

Chcesz wiedzieć więcej?  http://www.kwot.awf.katowice.pl/index.php/7-newsy/12-2-edycja-konkursu-17-01-2